Bilim Emek ve Özveriyle Yükselen Üniversite

Tamamlanan Eğitimler

“AKÇADAĞ LEVENT VADİSİ KURUMSAL KİMLİĞİNE KAVUŞUYOR PROJESİ” TEKNİK DESTEK HİZMET EĞİTİMİ TAMAMLANDI.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTUSEM), Fırat Kalkınma Ajansı ve Akçadağ Belediyesi işbirliği ile “Akçadağ Levent Vadisi Kurumsal Kimliğine Kavuşuyor Projesi” hayata geçirildi.

Teknik destek hizmet eğitimi ile turizm alanında sunulan hizmetlerin çeşit ve kalitesini artırmak amacıyla Malatya’nın güzide turizm lokasyonlarından biri olan Akçadağ Levent Vadisi Sosyal Tesisi çalışanlarına turizm sektör tecrübeli akademisyenler tarafından eğitimler verildi. Bu doğrultuda verilen eğitimler şunlardır:

– Konukla iletişim

-Turist rehberliği

-Yiyecek, içecek hizmetleri ve servis teknikleri

-Görgü ve protokol kuralları

-Turizm coğrafyası

Eğitim sonunda katılımcılara Merkez müdürümüz tarafından katılım belgesi verildi.

2020 Yılında Düzenlenen Eğitimler

Eğitimlerin /sertifika programlarının adıİçeriği
Turizm eğitimi20 kişiye servis teknikleri, yiyecek içecek hizmetleri, konukla iletişim, turist rehberliği, turizm coğrafyası, görgü ve protokol kuralları ile ilgili eğitim verildi.
Eğiticilerin eğitimi111 öğretim elemanına ölçme ve değerlendirme, sınıf yönetimi, eğitim psikolojisi, öğrenci ile iletişim alanında eğitim verildi.
Bahçe bakımı ve budama eğitimi11 kişiye bahçe bakımı ve budama ile ilgili eğitim verildi.
Hijyen eğitimi20 kişiye hijyen eğitim verildi.
Bitki zararlıları ile mücadele eğitimi12 kişiye bahçe ve sebze alanlarındaki zararlı böcekleri tanıma ve bunlara karşı kullanılacak mücadele yöntemlerini geliştirme ile ilgili eğitim verildi.
Resmi yazışma kuralları93 kişiye resmi yazışma kuralları ile ilgili eğitim verildi.
Çölleşme ve alınacak önlemler5 kişiye çölleşmenin nedenleri ve sonuçları gösterilerek çevre duyarlılığının artırılması ile ilgili eğitim verildi.
TR